יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  שאלות ותשובות

  השינויים במצבו הבריאותי והמנטלי, של יקירכם יכולים להציף אצלכם שאלות רבות. מה מגיע לכם מביטוח לאומי? האם אתם זכאים לשירותי סיעוד במסגרת החוק? איזה שירות מתאים לכם? צוות המומחים של דנאל עומד לרשותכם עם תשובות בנושאי בריאות, זכויות, סיעוד וטיפול.

  בכדי לקבל אישור להעסקת עובד זר עבור בן המשפחה שלכם, על בן המשפחה לעבור את מבחן התלות של ביטוח לאומי. תוכלו ללמוד עוד על המבחן בסרטון שהכנו עבורכם. למעבר לסרטון לחצו כאן

  על בן המשפחה לקבל לפחות 4.5 נקודות במבחן התלות או 4 נקודות לבודד.
  תוכלו לבדוק זכאותכם במחשבון

  לאחר שבן המשפחה עבר את מבחן התלות, יש להגיש בקשה למשרד האוכלוסין וההגירה לצורך קבלת רישיון העסקה לעובד זר. תוכלו למצוא פרטים וטופס בקשה באתר רשות האוכלוסין וההגירה 

  עם קבלת האישור תוכלו לפנות לחברת סעוד או ישירות לתאגיד מורשה לצורך התאמה והשמת עובד זר שיתאים לטיפול בבן המשפחה שלכם.

  זקוקים לעזרה בקבלת אישור להעסקת עובד זר?
  התקשרו למומחים של דנאל
    95922*

  בכדי לקבת גמלת סיעוד על ידי מטפלת מוסמכת, על בן המשפחה שלכם לעבור את מבחן התלות של הביטוח הלאומי. זהו תהליך שאורך מספר שבועות.
  תוך שבועיים מיום הגשת תביעה לביטוח הלאומי יישלח מעריך מקצועי לצורך ביצוע בדיקת התלות, עד חודש לאחר ביצוע הבדיקה תתקבל התשובה.

  מתחילת ההליך ועד קבלת התשובה יחלפו מקסימום חודשיים.

  זקוקים לעזרה בהגשת התביעה לביטוח הלאומי?
  התקשרו למומחים של דנאל
    95922*

  לא ניתן לקבל במסגרת חוק סיעוד עזרה של עוזרת בית. הטיפול הסיעודי שניתן במסגרת חוק הסיעוד, כולל שעות מטפלת, בהיקף הנקבע על פי רמת התפקוד של בן המשפחה שלכם ומצבו הכלכלי. טיפול זה כולל טיפול סיעודי בבן המשפחה ואף סיוע בטיפול במשק הבית, בהתאם לצרכיו ובחירתו ובגבולות מסגרת הזכאות.
  סל השירותים העומד לרשות בן המשפחה שלכם כולל: טיפול אישי בבית, סיוע בניהול משק הבית, השגחה, מרכז יום, מוצרי ספיגה ומוקד מצוקה.

  חברת דנאל היא אחת החברות הוותיקות והמקצועיות ביותר בתחום הטיפול הסיעודי בישראל ואחת החברות המורשות על ידי ביטוח לאומי לספק עובדים לטיפול בקשישים. במידה והשעות המוקצות לבן המשפחה שלכם, במסגרת גמלת הסיעוד, אינן מספקות הן לטיפול בקשיש והן לטיפול בביתו, ניתן להרחיב את שעות הטיפול, לשעות נוספות פרטיות, כך שכל הטיפול בבן המשפחה שלכם, ירוכז בידי גורם מקצועי אחד המלווה אתכם ואת בן המשפחה שלכם, מייעץ ומסייע בפתרון בעיות במידת הצורך.

  זקוקים לעזרה סיעודית בבית עבור בן המשפחה שלכם?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  תנאי הזכאות להעסקת עובד זר:

  מבחן התלות לקבלת אישור העסקה
  בכדי לקבל אישור להעסקת עובד זר עבור בן המשפחה שלכם, על בן המשפחה לעבור את מבחן התלות של ביטוח לאומי. תוכלו ללמוד עוד על המבחן בסרטון שהכנו עבורכם. (לינק לסרטון)

  על בן המשפחה לקבל לפחות 4.5 נקודות במבחן התלות או 4 נקודות לבודד.
  תוכלו לבדוק זכאותכם במחשבון 

  לאחר שבן המשפחה עבר את מבחן התלות, יש להגיש בקשה למשרד האוכלוסין וההגירה לצורך קבלת רישיון העסקה לעובד זר. תוכלו למצוא פרטים וטופס בקשה באתר רשות האוכלוסין וההגירה למעבר לאתר לחצו כאן

  במידה וגובה ההכנסות של בן המשפחה שלכם אינו עומד בתנאי הביטוח הלאומי, ובן המשפחה עבר את גיל הפרישה, הוא יעבור מבחן תלות על ידי רשות האוכלוסין וההגירה. הליך זה כרוך בתשלום אגרת בקשה.

  בן המשפחה שלי מאושפז – האם התנאים אחרים?
  כאשר בן המשפחה שלכם מאושפז בבית החולים ולא הוגשה בקשה לגמלת סיעוד מביטוח לאומי, תוכלו להגיש בקשה למשרד התמ"ת (תעשיה, מסחר ותעסוקה).
  אם בן המשפחה שלכם מאושפז עקב מחלה קשה ובמידה והאשפוז יארך 3 שבועות ויותר וביה"ח ציין בסיכום ביניים תאריך שחרור משוער, יקבל הקשיש אישור העסקה זמני לעובד זר למשך חצי שנה.

  במידה ובן המשפחה שלכם עומד לפני שחרור מבית החולים, ויש צורך בהעסקת עובד זר באופן מהיר, מאחר ואינו יכול לתפקד בבית באופן עצמאי, ניתן להשיג היתר מיוחד להעסקת עובד זר באופן מהיר יותר מהרגיל.
  בכדי להשיג היתר מהיר, עליכם להציג אבחנה רפואית מטעם רופא בית החולים, המציינת את הצורך ברצף טיפולי וכן את תאריך השחרור המשוער. היתר לפי סעיף זה, ניתן בהליך מהיר יותר, אולם, יאפשר העסקה רק של עובד זר הנמצא כבר בישראל.
  היתר זה ניתן לתקופה של 3 חודשים. לצורך הארכתו, תידרשו להגיש את הבקשה בהליך הרגיל.

  אם בן המשפחה שלכם חצה את גיל 85, תוכלו להגיש בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר, בצירוף אישורים רפואיים המעידים על הצורך בעזרה הסיעודית. המסמכים יועברו לוועדה לצורך בחינה לקבלת אישור.

  גמלת סיעוד זמנית תינתן לבן המשפחה שלכם, במקרים בהם צפוי שיפור במצבו התפקודי של הקשיש  (לדוגמא: לאחר החלמה מניתוח)

  אם בן המשפחה שלכם חצה את גיל 80, ונקבעה לו זכאות זמנית, זכאותם לגמלה תיבדק שוב, ביוזמת המוסד לביטוח לאומי, לקראת סיום תקופת הזכאות הזמנית.

  מי שטרם הגיע לגיל 80 בחודש שבו החלה זכאותו הזמנית לגמלה, הזכאות תסתיים אוטומטית בתום תקופת הזכאות שנקבעה מבלי שייערך לו מבחן תלות נוסף, אלא אם כן יבקש להיבדק.

  זקוקים לעזרה סיעודית בבית, עבור בן המשפחה שלכם?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  בוודאי. חברת דנאל היא אחת החברות הוותיקות והמקצועיות ביותר בתחום הטיפול הסיעודי בישראל ואחת החברות המורשות על ידי ביטוח לאומי לספק עובדים לטיפול בקשישים.

  אם בן המשפחה שלכם זכאי לקבלת סיוע מביטוח לאומי, או מכל גורם מוסדי אחר, תוכלו לפנות אלינו, ונשמח להתאים לכם מטפלת שתגיע לטיפול בבן המשפחה שלכם באופן פרטי.
  השמת המטפלת תבוצע לאחר ביקור בית של עובד מקצועי מטעם חברת דנאל, ובדיקת הצרכים שלו ושל בני המשפחה.
  לאחר מציאת מטפלת מתאימה לבן המשפחה שלכם, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: תוכלו להעסיק את המטפלת באופן ישיר, או להעסיק את המטפלת באמצעות חברת דנאל
  באמצעות דנאל. השמת המטפל תלווה ותבוצע באופן מקצועי, תוך מתן מענה לצרכים המשתנים של הלקוח.

  רוצים לבדוק אפשרויות לטיפול סיעודי פרטי עבור בן המשפחה שלכם?
  התקשרו למומחים של דנאל 95922*

  פרק הזמן עד לאישור גמלת הסיעוד עומד על כחודשיים, במקרים בהם עובד מקצועי של דנאל, לאחר ביצוע ביקור בית, יעריך את מידת התלות של בן המשפחה שלכם בעזרה של הזולת כגבוהה מאוד, אתם זכאים לשירותי טיפול עד לקבלת הזכאות לגמלת סיעוד.

  שירות זה נקרא שירות טרום סיעוד והוא מאפשר לבן המשפחה שלכם, לקבל שירותי טיפול סיעודי על ידי מטפלת מוסמכת, באופן מיידי ומקצועי ללא תשלום בכדי לסייע לבן המשפחה שלכם ולכם להתמודד עם הנטל והעומס בטיפול, עד לקבלת הזכאות מביטוח לאומי.

  זקוקים לעזרה סיעודית בבית, עבור בן המשפחה שלכם?
  התקשרו למומחים של דנאל  *95922

  במידה והבקשה של בן המשפחה שלכם לקבלת גמלת סיעוד, נדחתה על ידי הביטוח הלאומי, אתם רשאים להגיש ערעור לוועדת הערר של המוסד לביטוח הלאומי.
  עד לקבלת התשובה מוועדת הערר, תוכלו לקבל שירותי מטפלת פרטיים על ידי מטפלת מוסמכת, שתהווה פיתרון זמני וחלופי ותסייע לכם בטיפול בבן המשפחה.

  ביטוח לאומי דחה את בקשתכם לגימלת הסיעוד, ואתם זקוקים לעזרה סיעודית בבית, עבור בן המשפחה שלכם? התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  בכדי לקבל זכאות לגמלת סיעוד, עליכם להגיש בקשה עבור בן המשפחה שלכם, למוסד לביטוח לאומי. את טופסי הבקשה ניתן לקבל בכל סניפי הביטוח הלאומי ובאתר האינטרנט של הביטוח הלאומי בכתובת www.btl.gov.il
  לטופס התביעה יש לצרף חוות דעת מהרופא המטפל ואישורים על הכנסות.

  אנו ממליצים לכם לבדוק את זכאותכם במחשבון הזכאות ונשמח לסייע לכם במילוי והגשת הטפסים, ובכל שאלה העולה לכם בתהליך באמצעות העובדים המקצועיים של דנאל בסניפים ברחבי הארץ.

  את הבקשה ניתן לשלוח בדואר, או להגיש באופן פיזי לפקיד התביעות בסניף הביטוח הלאומי. בן המשפחה שלכם אינו חייב להגיש את הטפסים בעצמו, ואדם המייצג אותו, יכול להגיש אותם בשמו, כל עוד הטפסים חתומים על ידו.

  למידע נוסף על בקשה לגימלת סיעוד ועל חוק סיעוד ביטוח לאומי לחצו כאן

  זקוקים לעזרה בהגשת בקשה לגמלת סיעוד?
  התקשרו למומחים של דנאל
    95922*

  הזכאות לגמלת סיעוד והיקף השעות, נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי על פי עמידה בקריטריונים, שהוגדרו בהתאם לחוק סיעוד. 
  על מנת לבחון את מצבו של בן המשפחה שלכם, אין די בבדיקה גופנית, אלא יש צורך לראות את סביבת מגוריו ועד כמה הוא מסוגל לתפקד בסביבה זו.

  נציג המוסד לביטוח לאומי מבצע בדיקת הערכה הנקראת "מבחן התלות של ביטוח לאומי" בביתו של מבקש הבקשה.
  מטרת הבדיקה, היא לקבל מידע מקיף ומדויק על מידת התלות של בן המשפחה שלכם, והצורך שלו בעזרה. את הבדיקה מבצע איש מקצוע שהוסמך לכך – אחות, פיזיותרפיסט או מרפא בעיסוק.
  בהתאם לתוצאות הבדיקה יקבע אם בן המשפחה שלכם זכאי לגמלת סיעודית, ואם כן, באיזה היקף. במקרים בהם למבקש הבקשה יש מגבלה זמנית בתפקוד (בעקבות ניתוח, תאונה וכדומה) עשויה להיקבע זכאות זמנית ויוענק לו סיוע לפרק זמן מוגבל ומוגדר.

  אתם רשאים לדרוש, שבדיקת התלות לבן המשפחה שלכם תבוצע בנוכחותכם.

  קיימות שש רמות זכאות, כל אחת מהן מקנה סיוע בהיקף שעות אחר. שיעור הגמלה נקבע בהתאם למידה בה תלוי בן המשפחה שלכם, בעזרה של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות או זקוק להשגחה.

  כאשר מידת התלות נמוכה, ימצא בן המשפחה שלכם זכאי לרמת התלות הראשונה ויקבל 5.5 שעות שבועיות, במידה ומידת התלות של בן המשפחה גבוהה מאוד והוא תלוי לחלוטין בעזרת אדם אחר לכל פעולות היומיום ובכל שעות היממה או זקוק להשגחה מתמדת ימצא זכאי לרמת התלות הגבוהה ביותר ויקבל 30 שעות טיפול בשבוע. (החל מ- 1.1.21)

  בן המשפחה שלכם, זכאי להמיר את שעות הטיפול להן הוא זכאי, או חלק מהן, בביקור במרכז יום, לחצן מצוקה או מוצרי ספיגה.

  למידע נוסף על חוק סיעוד של ביטוח לאומי לחצו כאן

  זקוקים לעזרה בהגשת בקשה לגמלת סיעוד?
  התקשרו לצוות דנאל  95922*

  ניצולי שואה זכאים לקבלת סיוע מהקרן לניצולי שואה, במידה והם עומדים בהגדרות הבאות:

  • אנשים שחיו בגרמניה הנאצית או במדינות שתחת כיבושה במלחמת העולם השנייה, נכלאו בגטאות או במחנות ריכוז או שהו במסתור תחת סכנת חיים.
  • מי שברחו משטח הכיבוש: מגרמניה אחרי 1933, מאוסטריה  אחרי  1938 ומיתר הארצות אחרי פרוץ המלחמה וכיבוש עד  05.1945

  הקרן לרווחת ניצולי השואה מסייעת לניצולי שואה החווים קושי הן בהתמודדות עם עברם הקשה והן  בפגיעה ביכולת התפקוד היומיומית בשל השפעות הגיל, ומסייעת במימון טיפול סיעודי בשני מצבים:

  • א. טיפול קצר מועד:
   • במהלך אשפוז לקראת השחרור מבית החולים, ימלא העובד הסוציאלי בבית החולים עבור בן המשפחה שלכם, בקשה לקבלת שעות טיפול מהקרן לרווחת ניצולי השואה. לצורך קבלת סיוע בתקופה שמיד לאחר האשפוז.
   • שרות דומה מסופק גם לקשישים בקהילה, שאינם מאושפזים, החווים ירידה בתפקודם. במקרים אלו יש  לגשת לעובדת סוציאלית בקופת החולים בקהילה

  עם אישור הבקשה יהיה זכאי הקשיש לקבלת טיפול קצר מועד המוגבל ל- 50 שעות טיפול לכל היותר למשך חודשיים מיום קבלת האישור.

  • ב. שעות קרן לניצולי שואה, קשיש הזכאי במסגרת חוק סיעוד להיקף של 150% גמלה ויותר כלומר 16 שעות שבועיות לפחות והינו ניצול שואה רשאי להגיש בקשת סיוע לקרן לרווחת ניצולי שואה.
   הבקשה תכלול את המסמכים הבאים:
  • מסמך אישור ניצולות (המתאר כיצד חווה את השואה)
  • אישור על גימלת סיעוד
  • צילום תעודת זהות

  היקף העזרה השבועית שיקבל הקשיש כאשר בקשתו תאושר, עומד על תשע שעות טיפול שבועיות, בנוסף לשעות הזכאות אותן מקבל מביטוח לאומי.

  למידע נוסף על טיפול מטעם הקרן לניצולי שואה לחצו כאן. 

  זקוקים למידע נוסף על הזכאות לשעות טיפול לניצולי שואה?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  חברת דנאל היא אחת החברות הוותיקות והמקצועיות ביותר בתחום הטיפול הסיעודי בישראל ואחת החברות המורשות על ידי ביטוח לאומי לספק עובדים לטיפול בקשישים. נשמח להציע לכם את השירותים הבאים:

  1. שירותי טיפול פרטי על ידי מטפלת מוסמכת בבית. למידע נוסף לחצו כאן
  2. ייעוץ והשמה לבתי אבות. למידע נוסף לחצו כאן
  3. שירות ייעוץ וליווי לצורך השמת עובד זר. למידע נוסף לחצו כאן

  זקוקים למידע נוסף על פתרונות הטיפול הסיעודי של דנאל?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  בכדי לקבל זכאות לגמלת סיעוד, על בן המשפחה שלכם לעמוד בקריטריונים הבאים:

  1. אזרחות ישראלית וגיל השווה לגיל הפרישה לכל הפחות.
  2. מגורים בבית או בדיור מוגן. או מגורים בבית אבות במחלקות עצמאיים או תשושים בלבד (לא ניתן לקבל זכאות לגימלת סיעוד לקשישים המתגוררים בבית אבות במחלקה סיעודית, או במוסד סיעודי).
  3. תלות גבוהה בעזרת הזולת – הקשיש זקוק לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות או להשגחה צמודה לצורך שמירה על בטיחותו או על בטיחות הסובבים אותו.
  4. עמידה במבחן הכנסות – הכנסות מעל גובה סכום מסויים, תאפשר זכאות בהניקף של מחצית הגמלה. הכנסות מעל גובה סכום התקרה שנקבעה על ידי הביטוח הלאומי, לא תאפשר קבלת זכאות , מצבו הכלכלי של הקשיש. החל מה-1.1.
  5. אי קבלת קצבאות אחרות מהמדינה. הקשיש אינו מקבל קצבה לשירותים מיוחדים
  6. עמידה במבחן הערכת תלות – המבוצע על ידי בודק מטעם הביטוח הלאומי. מטרת הבדיקה היא לקבוע את מידת התלות של הקשיש בעזרת הזולת או את מידת ההשגחה לה הוא זקוק. בהתאם לתוצאות הבדיקה תתקבל החלטה על זכאותו של הקשיש.

  במידה והקשיש ימצא זכאי לקבלת גימלת סיעוד על פי חוק ביטוח הסיעוד, שיעור הגמלה ותקופת הזכאות ייקבעו על סמך תוצאות הערכת התלות ובהתאם להכנסותיו של הקשיש. אם תביעתו של בן המשפחה שלכם, לגמלת סיעוד נדחתה, תהיו רשאיים לערער על החלטה זו. במקרים בהם ההגבלה בתפקוד היא זמנית, תאושר גמלת סיעוד לתקופה שהוגדרה.

  זקוקים למידע נוסף על זכויותיכם לגמלת סיעוד?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  גימלת סיעוד ניתנת במסגרת חוק סיעוד ובמימון הביטוח הלאומי, מטרתה לספק סיוע לקשישים אשר מתקשים בביצוע פעולות יומיומיות ללא סיוע של הזולת, להמשיך ולהתגורר בביתו ובקהילה בסביבה המוכרת לו. 

  הגימלה תאושר לקשישים העומדים בקריטריונים שנקבעו בביטוח הלאומי, ותינתן בהתאם לצרכיו ובחירתו שירותים הנכללים במסגרת הגימלה.

  השירותים המוצעים כוללים: טיפול אישי וסביבתי בביתו של הקשיש,  מוצרי ספיגה המובאים לבית הקשיש, שירותי כביסה, משדר מצוקה, וביקור במרכז יום לקשיש.

  הטיפול האישי בבית הקשיש מותאם לצרכיו, וכולל סיוע ברחצה, הלבשה, בישול, הגשת מזון והאכלה, הבאת תרופות, ליווי לקופת החולים, סיוע בקניות, ועזרה בניהול משק הבית.

  חברת דנאל היא אחת החברות הוותיקות והמקצועיות ביותר בתחום הטיפול הסיעודי בישראל ואחת החברות המורשות על ידי ביטוח לאומי לספק עובדים לטיפול בקשישים.

  למידע נוסף על גימלת סיעוד ועל חוק שירותי סיעוד של ביטוח לאומי לחצו כאן

  זקוקים למידע נוסף על גמלת סיעוד?
  התקשרו למומחים של דנאל  95922*

  יצירת קשר