יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  ארבע הקושיות על גמלת הסיעוד

  אפריל 18, 2019
  // מערכת דנאל

  קושיות יש תמיד, לא רק בפסח, אז מה נשתנה?! התבגרותם של ההורים לעיתים מוביל לכך שהמצב התפקודי שלהם משתנה ומחייב היערכות בהתאם. חוק ביטוח גמלת סיעוד הוא חוק שבמסגרתו קשישים הזקוקים לעזרה בתפקוד יומיומי ומעוניינים להישאר לגור בביתם מקבלים סיוע.

  אספנו עבורכם תשובות לארבע קושיות הקשורות בגמלת הסיעוד וחשוב שתכירו:

  1. גמלת סיעוד - למי מגיע ומתי?

  גמלת סיעוד ניתנת במסגרת חוק סיעוד ובמימון הביטוח הלאומי, מטרתה לספק סיוע לקשישים אשר מתקשים בביצוע פעולות יומיומיות ללא סיוע של הזולת, להמשיך ולהתגורר בביתם ובקהילה בסביבה המוכרת להם. 

  הגמלה תאושר לקשישים העומדים בקריטריונים שנקבעו בביטוח הלאומי, ותינתן בהתאם לצרכיו ובחירתו:

  • עמידה בתנאי הסף – על הקשיש לחצות את גיל הפרישה ולהיות תושב ישראל.
  • מגורים –  גמלת הסיעוד מיועדת לקשישים שגרים בביתם או בדיור מוגן.
  • הכנסות  גמלת הסיעוד תינתן לקשישים בעלי רמת הכנסות מסוימת, ובמידה ורמת ההכנסות גבוהה מהקריטריונים שנקבעו, יחושבו בהתאם שעות הטיפול.
  • קצבאות נוספות  גמלת הסיעוד תינתן לקשישים אשר אינם מקבלים קצבת שירותים מיוחדים מביטוח לאומי או קצבה ממשרד הביטחון.

  רוצים לבדוק האם בן המשפחה שלכם זכאי לגמלה? היכנסו אל מחשבון הזכאות לגמלת סיעוד

  תמונה קושיות

  2. כיצד מגישים בקשה לגמלת סיעוד?

  בכדי לקבל זכאות לגמלת סיעוד, עליכם להגיש בקשה עבור בן המשפחה שלכם, למוסד לביטוח לאומי. את טופסי הבקשה ניתן לקבל בכל סניפי הביטוח הלאומי ובאתר האינטרנט של הביטוח הלאומי בכתובת: www.btl.gov.il.  
  לטופס התביעה יש לצרף חוות דעת מהרופא המטפל ואישורים על הכנסות.

  3. האם ניתן לקבל עזרה טרם קבלת האישור מביטוח לאומי?

  פרק הזמן עד לאישור גמלת הסיעוד עומד על כחודשיים, במקרים בהם עובד מקצועי של דנאל, לאחר ביצוע ביקור בית, יעריך את מידת התלות של בן המשפחה שלכם בעזרה של הזולת כגבוהה מאוד, אתם זכאים לשירותי טיפול עד לקבלת הזכאות לגמלת סיעוד.

  שירות זה נקרא שירות טרום סיעוד והוא מאפשר לבן המשפחה שלכם, לקבל שירותי טיפול סיעודי על ידי מטפלת מוסמכת, באופן מיידי ומקצועי ללא תשלום בכדי לסייע לבן המשפחה שלכם ולכם להתמודד עם הנטל והעומס בטיפול, עד לקבלת הזכאות מביטוח לאומי.

  4. מה ניתן לעשות אם בקשת גמלת הסיעוד נדחית?

  במידה והבקשה של בן המשפחה שלכם לקבלת גמלת סיעוד, נדחתה על ידי הביטוח הלאומי, אתם רשאים להגיש ערעור לוועדת הערר של המוסד לביטוח הלאומי. עד לקבלת התשובה מוועדת הערר, תוכלו לקבל שירותי מטפלת פרטיים על ידי מטפלת מוסמכת, שתהווה פתרון זמני וחלופי ותסייע לכם בטיפול בבן המשפחה.

  רוצים להתייעץ ולקבל מידע נוסף?

  צרו עמנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה ולסייע

  95922*