יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  שירותי סמך - חונכות

  סמך מקצועי הוא משאב ייחודי העומד לרשות המחלקות לשירותים חברתיים, המיועד לסייע ליחידים ולמשפחות הסובלים ממצוקות על רקע משבר זמני או מתמשך.

  שירות הסמך מקצועי הינו כלי משלים להרחבת ההתערבות הטיפולית של העובדים הסוציאליים ומיועדת לעזור למשפחות המתקשות בתפקד חיי היום יום בביתם וזקוקות לסיוע. על פי התפיסה המקצועית של משרד הרווחה עובד הסמך משמש כאיש הקשר בין הפרט או המשפחה הזקוקים לסיוע, לבין המחלקה, הקהילה והשירותים.

  השירות ניתן ככלל בבית מקבל השירות או במקום אחר אותו הגדיר העו"ס כמקום השירות, לתקופה של עד שישה חודשים.

  אילו שרותים ניתן לקבל במסגרת שירותי הסמך?

  חונכות לילד על הרצף האוטיזם – מאפשר לילד/אדם המאובחן על הרצף האוטיסטי למצות את יכולתו בצורה מרבית לתפקד בחיי היומיום ובחברה באופן עצמאי. תפקידו של החונך לעזור בשיפור התפקודי ולמצות את היכולת האישית של הילד על מנת לעזור לו להשתלב בקהילה בה הוא חיי.

  חלופה למעון יום שיקום/ אוטיזם – פעוטות בעלי נכות או מגבלה מולדת או נרכשת פיזית, חושית או שכלית, זכאי חוק מעונות שיקומיים, אשר בשל מצבם הרפואי אינם יכולים להגיע למעון או אשר לא נמצא להם מקום במעון יום שיקומי מתאים זכאים לסייעת בביתם ליווי הפעוטות, השגחה וסיוע בכל הנדרש לצורך קידום התפתחותם.

  מטפלת בית שבהגדרת תפקידה היא מסייעת למשפחה בביתם על מנת לחיזוק ולשימור את תפקודם בשעת משבר בשל היעדרות אחד ההורים מהסיבות הבאות: חוסר תפקוד זמני של אחד ההורים עקב מחלה, שמירת הריון, אשפוז בבית חולים, פטירת אחד ההורים או היעדרות זמנית אחרת של אחד ההורים, עד להתארגנות מחדש.

  ניהול משק הבית, תסייע למשפחה, באחד או יותר מהתחומים הבאים: תחזוקה, ניקיון וסידור הבית, שמירה ואחזקה סבירה של ניקיון המטבח, בישול ארוחות קלות, כביסה וגיהוץ בגדים.

  טיפול אישי, הינו לאדם הפרטי במרחב שבו הוא חיי, על מנת להתאים לצורכיו האישיים והקהילתיים: הדרכה בתזונה והכנת ארוחות, קשר עם משפחת מקבל השירות, סיוע בבניית מסגרת תקציבית כולל שיקוף כלכלי ובדיקה של זכויות וחובות והשתלבות בחיי הקהילה.

  טיפול כוללני – שילוב של עזרה במשק הבית וטיפול אישי למשפחה וליחידים.

  מסייע שיקומי – מסייע לאדם בוגר עם מוגבלות או לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית בבית ובקהילה. בהגדת תפקיד הינו סיוע למשפחה והיחיד סיוע בהתמודדות בחיי היומיום, סידור הבית וארגונו, תזונה והכנת ארוחות, תקציב הבית מיצוי זכויות וחובות.

  על פי הנחיית העובד הסוציאלי אשר נמצא בקשר עם המשפחה, פועל עובד הסמך המקצועי במספר רמות התערבות בהתבסס על מצב ותפקוד המשפחה/היחיד:

  התערבות לצורך שינוי או שיפור תפקוד המטופל לצורך הגעה לעצמאות חלקית או מלאה

  התערבות לצורך שימור תפקודו של המטופל בכדי למנוע הרעה במצב.

  התערבות לצורך מניעת הידרדרות בתפקודו של המטופל.

  לבירור זכאות לקבלת שירות של עובד סמך מקצועי, יש לפנות לעובד הסוציאלי במחלקה לשירותים חברתיים במקום המגורים שלכם.

  יצירת קשר

  רפורמה בסיעוד - כל המידע הכדאי לדעת.

  בנובמבר 2018, אושרה הרפורמה החדשה בסיעוד עבור קשישים הזכאים לגמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי. רפורמה בסיעוד מאפשרת בחירה נרחבת יותר באופן קבלת הסיוע על פי צורך, יחד עם זאת, חשוב להכיר את הפרטים לעומק טרם קבלת ההחלטה על אופן הסיוע, מכיוון שישנם פרטים רבים, אליהם חשוב להתייחס .

  להלן עקרי הרפורמה בכדי שתוכלו להבין כיצד היא משפיעה עליכם ומה הזכאות שלכם :

  • במסגרת הרפורמה נוספו רמות זכאות ומעתה קיימות 6 רמות זכאות לגמלת סיעוד, במקום 3 רמות שהיו.
  • רמת הזכאות נקבעת בהתאם לגבוה מבין השניים:
   1. הניקוד שניתן לזכאי בבדיקת הערכת התלות (ADL).
   2. הניקוד שניתן לזכאי בגין הצורך שלו בהשגחה.
  • הרפורמה מעניקה הטבה בשעות לאלו המקבלים שירות ממטפל/ת ישראלי/ת
  • פירוט שעות הטיפול בהתאם לרמות הזכאות החדשות*:
  טבלת זכאות

  גמלת זכאות ברמה 1 מאפשרת בחירה בין כמה אפשרויות:

  • קבלת 5.5 שעות שבועיות של שירותי טיפול אישי על ידי מטפל/ת סיעודי/ת בבית הקשיש
  • גמלה כספית בהיקף של 1,407 ₪ לחודש.
  • שילוב בין השירותים השונים.

  לזכאים חדשים – 9  יחידות שירות שבועיות אותן ניתן לממש לצרכים שאינם טיפול ביתי (כמו ביקור במרכז יום, מוצרי ספיגה, לחצני מצוקה ושירותי כביסה)

  גמלת זכאות ברמות 6-2 מאפשרת בחירה בין כמה אפשרויות:

  הזכאים ("חדשים" "וותיקים")  יוכלו לבחור מבין האפשרויות הבאות, תוך התייעצות עם גורם מקצועי/טיפולי :

  1. טיפול ביתי או שילוב בין כלל האפשרויות: מרכז יום/סל מוצרים ללא גמלה כספית ! (פירוט השעות בהתאם לטבלה )
  1. שילוב טיפול ביתי + גמלה כספית : 4 שעות בגמלה כספית היתר בשירותי סיעוד בקהילה/בית או שניהם יחד (כל עוד לא ביקר בביתו גורם מקצוע).

  2. שילוב גמלה כספית + טיפול : עד 1/3 מגובה הזכאות בכסף + היתר בשירותי סיעוד בקהילה/בית או שניהם יחד. (אם גורם מקצועי ביקר בביתו)

  3. מאחר ורמת התלות גבוהה  – לא ניתן לבחור בגמלה כספית בלבד פרט למקרים של העסקה 24/7

  במסגרת הטיפול הסיעודי אתם לא לבד!

  דנאל סיעוד, היא החברה הגדולה והוותיקה בתחום שירותי סיעוד ורווחה בישראל. מתוך היכרות עמוקה שלנו עם התחום ברור לנו, יותר מתמיד, כי אין תחליף לשקט נפשי, לקשר אישי שנוצר לאורך זמן ולמישהו שנכנס הביתה וניתן לסמוך עליו. לכן בנינו מערך שירותים המעניק פתרון מלא כדי שלא תישארו לבד

  יתרונות השירות של דנאל סיעוד:

  יצירת קשר

  שירותי סיעוד פרטיים

  באמצעות חוק הסיעוד מסייעת המדינה בשירותי סיעוד פרטיים לקשישים שזקוקים לעזרה בביצוע מטלות היומיום וקושי בתפקוד, אך מעוניינים להישאר לגור בביתם. הקשישים העומדים בקריטריונים לקבלת גמלת סיעוד, זכאים לקבל את הגמלה, במימון מלא של הביטוח הלאומי.

  במידה ובן המשפחה שלכם אינו עומד בקריטריונים שהוגדרו לקבלת גמלה, חשוב שתבדקו האם תוכלו לקבל עבורו סיוע מגורמים מוסדיים אחרים כגון: ביטוח לאומי, קרן לרווחת ניצולי השואה או ביטוחים פרטיים.

  לאחר שמיציתם את כל אפשרויות המימון המוסדיות, תוכלו עדיין לקבל עזרה סיעודית פרטית. שירותי טיפול של מטפלת מקצועית אשר תגיע אל בית הקשיש ותסייע לו בפעולות היומיום. אנחנו בדנאל סיעוד, כבר מעל 45 שנה, מעניקים שירות מידי חודש לכ 35,000 קשישים בכל הארץ, במסגרת חוק הסיעוד של הביטוח הלאומי. ומעסיקים עשרות אלפי עובדים סוציאליים, אחיות ומטפלות, הנבחרים בקפידה, על ידי הסגל המקצועי שלנו. מתוך מאגר המטפלות הרחב שלנו נוכל למצוא לכם מטפלת אשר תטפל בבן המשפחה שלכם באופן פרטי. 

  המטפלות המקצועיות של דנאל

  המטפלות המועסקות על ידינו, נבחרות על ידי אנשי המקצוע המיומנים של החברה ועוברות הכשרה מיוחדת ומקיפה.
  ההתאמה בין המטפלת לקשיש נעשית על סמך היכרות עם שני הצדדים,

  בחינת צרכי הקשיש והקשבה לרצונותיו, על מנת להגיע להתאמה הטובה ביותר בין המטפל לקשיש כגון: שפה, ארץ מוצא, מין, גיל, דת וכדומה.
  שלבי האיתור, ההשמה והמעקב נעשים באמצעות עובד מקצועי תוך התחשבות ותיאום מתמיד עם בני המשפחה.

  הפעולות בהן תסייע המטפלת לבן המשפחה שלכם
  כולנו בדנאל עושים את עבודתנו, מתוך תחושת שליחות ונתינה. אנו מחויבים להעניק לכם את השירות המקצועי והאישי ביותר, ממש כמו לבני המשפחה שלנו
  יצירת קשר