יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  שירותי סמך

  שירותי הסמך של דנאל,  מיועדים למשפחות או יחידים הנמצאים במצוקה קשה, זמנית או קבועה, הנובעת מקושי משפחתי, כלכלי או חברתי. משפחות אלה, מתקשות לתפקד בחיי היום יום בביתם וזקוקות לסיוע.

  שירותי הסמך, ניתנים על ידי עובדי סמך מקצועיים ולמעשה מרחיבים את הטיפול של העובדים הסוציאליים מטעם המחלקה לשירותים חברתיים הנמצאת בקשר עם המשפחה.

  אילו שרותים ניתן לקבל במסגרת שירותי הסמך?

  סומכת למשפחה – הסומכת תדריך את בני המשפחה, בפעולות הנדרשות לתפקוד יומיומי ותקין של הבית: ניהול תקציב משפחתי, ארגון קניות, עידוד תזונה נכונה, ניצול שעות הפנאי, הכוונה בחינוך וטיפול בילדים, שימוש נכון במשאבים קהילתיים ועוד.   

  מטפלת לבית – המטפלת תסייע לבני המשפחה בשמירה על תפקוד התא המשפחתי בעת משבר משפחתי או בשל היעדרות ממושכת של אחד ההורים עקב מחלה, שמירת הריון או חוסר תפקוד של אחד ההורים. המטפלת תסייע בתחומים הבאים: הכנת ארוחות לבני הבית, ניקיון ותחזוקה שוטפת של הבית, איסוף ילדים ממסגרות בית הספר, הכנת אוכל ובישול ועוד.

  ניהול משק הבית – מנהלת משק הבית, תסייע למשפחה, באחד או יותר מהתחומים הבאים: תחזוקה, ניקיון וסידור הבית, שמירה ואחזקה סבירה של ניקיון המטבח, בישול ארוחות קלות, כביסה וגיהוץ בגדים.

  מטפלת לאוכלוסיות מיוחדות – המטפלת תסייע למשפחה בפיתוח מיומנויות תפקודיות של הילד, על פי מצג התפקוד שלו על מנת לשפר או למנוע הדרדרות במצבו. טיפול זה עשוי לסייע למשפחה להשאיר את בן המשפחה בביתו, בחיק משפחתו ובמסגרת הקהילה הנורמטיבית והטבעית שלו ויפנה זמן לבני המשפחה האחרים.

  על פי הנחיית העובד הסוציאלי אשר נמצא בקשר עם המשפחה, פועל עובד הסמך המקצועי במספר רמות התערבות בהתבסס על מצב ותפקוד המשפחה/היחיד:

  התערבות לצורך שינוי או שיפור תפקוד המטופל לצורך הגעה לעצמאות חלקית או מלאה

  התערבות לצורך שימור תפקודו של המטופל בכדי למנוע הרעה במצב.

  התערבות לצורך מניעת הידרדרות בתפקודו של המטופל.

  לבירור זכאות לקבלת שירות של עובד סמך מקצועי, יש לפנות לעובד הסוציאלי במחלקה לשירותים חברתיים במקום המגורים שלכם.

  יצירת קשר