יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  7 טיפים לשמירה על בטיחות בית הקשיש

  יולי 15, 2019
  // מערכת דנאל

  נפילות, איבוד שיווי משקל, ירידה בחדות החושים הם רק חלק מהביטויים של התבגרות הגוף. בין אם נרצה בכך ובין אם לא, עם הגעה לגיל השלישי הגוף עובר שינויים וחלה ירידה במצב הגופני המתבטאת בקושי בשמירה על שיווי המשקל, ירידה בחדות החושים, בעיקר הראיה, מחלות כרוניות הגורמות להגבלה בתנועה ופוגעות ביציבות ואף נטילת תרופות העלולות לפגוע בערנות. בשל כל אלה, עלינו לשים דגש רב בעת טיפול בקשישים, שמירת הבטיחות בסביבתם והתאמת הבית למצבם המשתנה.

  רבים מהקשישים כיום מעוניינים לשמור על עצמאותם ובוחרים להישאר בבתיהם. עם כל זאת, הם זקוקים לעזרה בחלק ממשימות היומיום. בעת טיפול בקשישים יש לשמור על כללי בטיחות בבית ומחוצה לו והתאמת אבזור הבית לצרכים אשר עוברים שינוי בתהליך ההזדקנות. זה הכרחי וחשוב מאד.

  ריכזנו עבורכם כמה כללי בטיחות שיעזרו לכם להתאים את הבית ולמזער סיכונים בעת טיפול בקשישים:

  1. פינוי מעברים

  סרקו את הבית ושימו לב האם ישנם מכשולים שעלולים להקשות על המעבר, הרחיקו מכשולים מהרצפה כמו שטיח שיכול לזוז, תקנו מרצפות שבורות, הזיזו חפצים כך שלא יהוו מכשול.

  תמונה לכתבת בטיחות

  2. תאורה

  חשוב לדאוג שתהיה בכל שעות היממה תאורה מספקת. כמו כן, וודאו כי בבית קיימת תאורת חירום למצבים של הפסקות חשמל.

  3. "חשמל בטוח"

  וודאו שלא יהיו חוטי חשמל חשופים ותקעים שבורים. ובכל מקרה דעו כי אין לגשת לחשמל ברגליים יחפות או רטובות.

  4. אמצעי מיגון

  דאגו שתהיה עינית בדלת וכמובן אמצעי נוח לנעילה, לסורגים בחלונות ולחצן מצוקה לעת הצורך.

  5. מקלחת ושירותים

  אבזרו את החדר בנקודות אחיזה על הקירות, כיסא פלסטיק במקלחת למתקשים לעמוד, התקנת וילון למניעת רטיבות הרצפה ומניעת החלקה ופעמון להזעקת עזרה.

  6. מטבח

  יש לאחסן כלים ומזון בגובה נוח המותאם לקשיש ולהקפיד על כך שדלתות הארונות סגורות. יש לדאוג להפרדה ברורה בין חומרי ניקוי לבין מזון.

  7. ריהוט

  מומלצים כסאות וכורסאות בגבהים המאפשרים ישיבה וקימה בנוחות של הקשיש. יש להימנע משטיחונים דקים שהקשיש עלול להיתקל בהם ולדאוג לרהיטים יציבים ושלמים ולשידה או מדף ליד המיטה לאחזקת חפצים אישיים שיהיו בהישג יד.

  המטפלות של דנאל, עוברות הכשרה לצורך טיפול בקשישים, במגוון נושאים הקשורים לטיפול בבני הגיל השלישי וביניהם, נושא הבטיחות. עם כניסת המטפלות לבית הקשיש הן סוקרות את המרחב הסביבתי ודואגות למנוע כמה שיותר את המפגעים העלולים להקשות עליו.

  חשוב תמיד שיבקר בכל יום מישהו בבית הקשיש וידאג לו, כמו בן משפחה או מטפלות בקשישים אשר רואות את הקשיש, מטפלות בו ודואגת לשמירה על בטיחותו של יקירכם.

  המטפלים בקשישים שלנו, עושים את מרב המאמצים להיות תמיד כאן ובשבילכם כי אין מחיר לשקט הנפשי!

  רוצים להתייעץ ולקבל מידע נוסף?

  צרו עמנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה ולסייע

  95922*