יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  דנאל מלב אל לב

  כחברה שמטפלת ומעניקה שירות לעשרות אלפי קשישים מידי יום, בדנאל סיעוד חשוב לנו להיות לצידם ובשבילם.

  קר בחוץ וחם בלב

  במהלך חודשי החורף, יצאו צוותים של דנאל סיעוד מרחבי הארץ לבקר בבתים של קשישים ובמרכזים המעניקים תמיכה לנזקקים ולחלק להם מארזי חורף חמימים.
  אנו גאים ביכולתנו להיות שם בשבילם וגאים בצוותים שלנו המתגייסים פעם אחר פעם לפעילות למען הקשישים כדי שהם לא ירגישו לבד.
  חלוקת ערכות חורף לקשישים

  מפיצים את אור החנוכה

  לכבוד החנוכה, יצאו עובדי דנאל סיעוד לחלק סופגניות למטופלי הדיור המוגן וההוסטלים. אנו גאים להפיץ את אור חג החנוכה ולדאוג לאוכלוסייה הגיל השלישי בימים אלו ובכל ימות השנה. 

  מחלקים סופגניות לקשישים

  פותחים שנה עם חיוך

  לקראת ראש השנה, עובדי דנאל סיעוד מסניפים ברחבי הארץ התגייסו לפעילות מחממת לב ומעוררת השראה. חלוקת מארזי חג מתוקים לקשישים עריריים בבתיהם. הצוותים הגיעו אל הקשישים, שוחחו עמם וחילקו להם מארזי שי בכדי להפיג את תחושת הבדידות ולו במעט, אשר גוברת בתקופת החגים.

  לזכור ולא לשכוח

  לרגל יום השואה, עובדי דנאל סיעוד ערכו ביקורים מרגשים בביתם של קשישים ניצולי שואה בכל רחבי הארץ, דאגו לשלומם ואף חילקו והדליקו עימם נרות זיכרון.

  לדברי דרור פלנבאום מנכ״ל דנאל סיעוד מקבוצת דנאל: ״כמי שמטפל ומעניק שירות לעשרות אלפי קשישים מידי יום, חשוב לנו להראות למטופלים שלנו שגם ביום השואה, כביתר הימים, אנחנו איתם, לצידם ובשבילם.
  עצוב לראות משנה לשנה מספר ניצולי השואה הולך וקטן ומרגש לראות כיצד הצוות שלנו התגייס גם ביום השואה למען הקשישים, כמו גם המטפלות הסיעודיות המגדילות ראש ועושות הרבה מעבר לנדרש מהן וכל זאת מתחושת מחויבות למטופלים שלהן״.

  מדליקים יחד נר זכרון ליום השואה

  עוברים את החורף ביחד

  צוות העובדים של דנאל סיעוד יצא במבצע "עוברים את החורף ביחד" שבמסגרתו יצאנו לחלק שמיכות לאלפי קשישים נזקקים ברחבי הארץ. צוותי החברה ביקרו בבתי הקשישים ובמרכזים המעניקים תמיכה לנזקקים וחילקו באופן אישי את השמיכות.
  "אנו גאים שיש ביכולתנו לעזור" אמר מנכ"ל דנאל סיעוד, דרור פלנבאום, "מרגש לראות איך הצוותים התגייסו למען הקשישים כדי שיחושו שיש מי שדואג להם ושהם לא לבד".

  חלוקת שמיכות בבית שמש

  ממתיקים את חג הפורים

  צוותי דנאל סיעוד מכל הארץ, יצאו במהלך חג הפורים להמתיק לקשישים בודדים ועריריים את החג וחילקו משלוחי מנות מפנקים.
  אנו שמחים להיות כאן בשבילם במהלך כל השנה ובמיוחד ברגעים אלו.

  חלוקת משלוחי מנות לקשישים

  סבתא בישלה סיפור

  מזה שלושה עשורים בחברת דנאל סיעוד מטפלים בעשרות אלפי אנשים בגיל השלישי. תוך כדי העבודה, נחשפים עובדי דנאל אל מטבחים מגוונים מעדות שונות. הספר "סבתא בישלה סיפור" מאגד בתוכו מבחר מתכונים של לקוחות דנאל והסיפורים העומדים מאחוריהם.

  ספר זה מהווה עבורינו במובנים רבים הגשמת חלום. אנחנו בדנאל מאמינים, שאוכל מקשר בין דורות, ורוצים לחבר בין מטעמי העבר למאכלי ההווה, כי אנו מאמינים שזהו הבסיס התרבותי עליו אפשר לבנות עתיד. דנאל שמחה להפיק ספר בו משתקפים הקשישים, בני הגיל השלישי, כחיוניים, עצמאיים ומלאי גאווה במטבח ובתבשילים. אנחנו בדנאל רואים את הקשיש כעולם ומלואו. בכל מטופל שלנו גלום אוצר של סיפור חיים מרתק, זכרונות, חוויות והיסטוריה. הכניסה למטבחים של לקוחותינו, איפשרה לנו להכיר אותם טוב יותר, ולתת ביטוי לסיפור האישי של האנשים האמיתיים האלה, שלרוב לא נמצאים במרכז הבמה .

  לצפייה במהדורה הדיגיטלית לחצו על התמונה.

  קריאה נעימה!

  ד"ר סבתא

  אנחנו בחברת דנאל סיעוד נפגשים מזה שלושה עשורים עם עשרות אלפי אנשים בגיל השלישי מדי יום. מלבד הטיפול בהם, חשוב לנו גם לשמוע את סיפוריהם, להכיר את מורשתם, לדעת מי הם ומה הם היו, כי עבורנו הקשישים הללו הם קודם כל בני אדם וכל מטופל שלנו הוא עבורנו, עולם ומלואו.

  דרך המטפלות והמפגשים שלהן עם המטופלים למדנו שבעבר הדברים התנהלו אחרת. בתי חולים ומרפאות לא היו בכל עיר או עיירה. הרופאים המקומיים לא תמיד יכלו לתת את המענה הדרוש מפאת חוסר ידע או חוסר באמצעים רפואיים, ובאין רופא זמין לא נותר אלא להסתמך על הרפואה העממית שברבות השנים קיבלה את השם "אלטרנטיבית".

  את הידע הזה שהלך ונצבר עם השנים אנו מכנים "תרופות סבתא". ואת האוצר הזה רצינו לחשוף בפניכם, הוא טמון אצל הסבתות של כולנו וכדי להביאו אליכם ביקשנו ממטופלינו , 14 סבתות (וסבא אחד!) לפתוח בפנינו את ליבם ולחלוק עימנו את סודות המרפא שלהם.

  לצפייה במהדורה הדיגיטלית של הספר "ד"ר סבתא" לחצו על התמונה.

  קריאה נעימה!

  בלי עין הרע

  PDF להורדה

  מתוך העניין המתמשך שלנו, כאן בדנאל, במסורות העוברות מאם לבת, מאב לבן ומתוך החשיבות שאנו מייחסים להעלאת אותן מסורות על הכתב בנוסף לחיפוש אחר מקורותיהן ושורשיהן החלטנו להקדיש את הספר לנושא האמונות הטפלות – כי למי מאתנו אין איזו אמונה טפלה נסתרת, או שתיים…?

  הספר "בלי עין הרע" מביא את סיפוריהם של 11 קשישים, ממקומות שונים בארץ ומארצות מוצא שונות, ובכך מהווה פסיפס אנושי מגוון של בני הגיל השלישי בישראל. לראשונה, לוקחות בספר גם חמש מטפלות מסורות של דנאל, אשר היה לנו חשוב לתת להן את הבמה וההזדמנות לבוא ולספר את סיפוריהן האישיים ולשתף באמונות הטפלות שלהן.

  לצפייה במהדורה הדיגיטלית לחצו על התמונה!

  קריאה נעימה!

  דנאל סיעוד מגשימה לי חלום

  "דנאל סיעוד מגשימה לי חלום" הוא פרויקט חדש ומרגש של חברת דנאל סיעוד אשר מטרתו העיקרית הינה להגשים את חלומם של המטופלים בני הגיל השלישי.בחברת דנאל סיעוד נפגשים עם אלפי קשישים מטופלים מידי יום, ובמסגרת המפגשים היומיומיים עם הקשישים, המטפלים והצוות המקצועי נחשפים להמון סיפורים נוסטלגיים וחלומות שעוד ירצו להגשים.

  "הפרויקט התחיל לפני מספר חודשים כפרויקט פנים ארגוני שנתי שמטרתו העיקרית היא לקרב עוד יותר בין הצוות המטפל מטעם דנאל למטופלים הקשישים"  אומר דרור פלנבאום מנכ"ל חטיבת הסיעוד. "בכל יום הצוות שלנו מבלה זמן עם הקשישים, מקשיב ושותף לחייהם. לקשישים הללו יש עדיין חלומות ושאיפות שהם היו רוצים להגשים. וכחלק מהקרבה שלנו אל המטופלים שלנו, יזמנו את הרעיון לפרויקט הגשמת חלום. בכל חודש שניים מבין שלושים הסניפים שלנו מגיע לספר לנו על חלומות של הקשישים שבהם הוא מטפל.  צוות הסניף  מספר את הסיפור של הקשיש, ההיסטוריה שלו, על המשפחה שלו ועל החלום שלו. ומבין כל הסיפורים המרתקים של אנו בוחרים 2 מטופלים עם חלום ולמעשה עושים כל מה שניתן על מנת להגשים אותו."

  אחת המטופלות שעבורה דנאל הגשימה חלום היא יונה, בת 64 ממושב סמוך לבית שמש, שחלמה לעוף. הרצון שלה להרגיש את הרוח ואת תחושת ההמראה תמיד ליוותה את חייה. בבוקר אחד של חודש אוקטובר, ליווה אותה צוות דנאל אל פארק הירקון להגשים לה שני חלומות. הראשון – לעוף בכדור פורח והשני לנסוע במכונית נפתחת כשהרוח מתבדרת בשערה.