יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  בשביל ההורה שלי, מטפל ישראלי

  יולי 4, 2018
  // מערכת דנאל

  מטפל הנו דמות דומיננטית למדי בחייו של ההורה המתבגר. הדור השלישי ירגיש על-פי רוב תחושות לא נעימות מהרגע שהפנים את הצורך בעזרה קבועה, ועד לכל הפחות, להגעתו של המטפל בביתו. 
  ולמה לכל הפחות? כי יתכן שתקופת ההסתגלות תתארך, בשל הציפיות, מבנה האישיות של ההורה, מבנה האישיות של המטפל או ההתאמה ביניהם.

  את המבנה האישיותי של ההורה כבר קשה לשנות בגיל זה, אך כדי להקל על הקליטה של המטפל, כדאי מבעוד מועד לחפש את המטפל המתאים להורה. מטפלים רבים הם עובדים זרים, החיים באופן זמני בארץ, רבות יש להם קשיי שפה, הם לא נושאים רישיון נהיגה, יכולת ההתמצאות וההיכרות עם סביבת מגוריו של ההורה המבוגר נמוכה יחסית, כך גם לגבי המנטליות המקומית והנורמות הנהוגות בישראל.

  השיקולים בבחירת מטפל ישראלי

  גבר או אישהגם לאחר שהחלטתם לבחור במטפל ישראלי, יש להפעיל הרבה שיקול דעת בבחירת המטפל. האם צריך כוח פיזי רב כדי לטפל במטופל והאם ישנה עדיפות לגבר או אישה? שני שיקולים אלו יהיו לרוב המרכזיים בבחירת המטפל.

  שכן קרוב או חבר רחוק? ישראל היא מדינה קטנה, מכאן שיש לחשוב על צנעת הפרט ולחשוב האם כדאי לחפש מטפל שאין כל קשר בינו ובין משפחת המטופל? או האם קיימת למטפל מהסביבה הקרובה, שמכיר את ההוויה המקומית, את נותני השירות, החנויות, קופת החולים, ושהשתלבותו עשויה להיות קלה יותר ונוחה יותר לשני הצדדים, ההורה והמטפל.

  עזרה לפי שעות או מגורים משותפים? חשוב לנסות ולהתאים בין צרכי ההורה המבוגר ובין יכולות וצרכי המטפל. אם ההורה המבוגר צריך סיוע סביב השעון, כדאי למצוא מטפל ישראלי שיכול לגור עם ההורה. אם ההורה זקוק לסיוע של מספר שעות ביום, רצוי למצוא מטפל שיכול להגיע לעבודה בהתאם לשעות המוסכמות בינכם. 

  מישהו לרוץ איתו: וישנם שיקולים חברתיים חשובים לא פחות בהתאמה בין המטפל להורה שלכם. כך למשל, אם ההורה המבוגר משחק ברידג', מטפל שמכיר ואוהב את המשחק יכול להיות נכס של ממש למטופל. אם ההורה המבוגר כבד שמיעה או בעל לקות אחרת, גם צפייה משותפת בתכניות טלוויזיה אהובות והסברים של המטפל מדי פעם יכולות להוות מקור להנאה.

  מה יש בתפריט? גם בתחום הקולינרי כדאי שתהיה התאמה. להורה ודאי יש העדפות לגבי סגנון האוכל, זה עוד לפני שהכנסנו לרשימה את האילוצים התזונתיים מסיבות רפואיות אם יש כאלה. רצוי למצוא מישהו שיוכל לענות על צורך בסיסי ומהותי מעין זה.

  "חשוב לנסות ולהתאים בין צרכי ההורה המבוגר ובין יכולות וצרכי המטפל"

  לסיכום

   אמנם מנטליות של מטפל ישראלי קרובה יותר במקרים רבים למנטליות של ההורה המבוגר, אך כל מקרה צריך להיבחן לגופו, ויש לבחון איזה מטפל ישראלי עונה על הצרכים הספציפיים של ההורה המבוגר.

  יש לכם שאלות על בחירת מטפל ישראלי בבית לבני המשפחה המזדקנים שלכם? התקשרו למומחים של דנאל 95922*