יצירת קשר
DANEL_LOGO_04-01

  אביזרי סיעוד ושיקום

  יולי 4, 2018
  // מערכת דנאל

  כמו שנאמר "לא עלינו", אבל לצערנו, לא מעט אנשים באוכלוסיית ישראל נזקקים לסיעוד מלא. ישנן כמה סיבות לכך: גדילה במספר הקשישים, כתוצאה מבורכת של עליה בתוחלת החיים, אוכלוסית ניצולי שואה, אנשים שחוו טראומה כזו או אחרת, או מחלות שגבו מחיר קשה.

  ראשית, נגדיר מיהו אדם סיעודי:

  אדם שעקב מצבו הבריאותי, נזקק לעזרה על מנת לבצע פעולות בסיסיות, אותן לא יכול לבצע בכוחות עצמו, כגון:

  1. לקום ולשכב
  2. להתלבש ולהתפשט
  3. להתרחץ
  4. לאכול ולשתות
  5. לשלוט על סוגריו
  6. להתנייד ממקום למקום

  במקרה שאדם עונה על לפחות 50% מהמקרים המצוינים לעיל, הוא מוגדר כאדם שזקוק לסיוע סיעודי.

  במקרה שכזה קיימות 2 אפשרויות עיקריות:

  האפשרות הראשונה היא שהותו בבית אבות סיעודי המעסיק מטפלים סיעודיים מקצועיים וצוות רפואי מתאים.

  האפשרות השניה היא, שמשפחת הסיעודי בוחרת להשאירו בבית, ע"מ לטפל בו במסירות במקסימום תנאים, ושיחיה בסביבה המוכרת לו בצורה הנעימה ביותר. במקרה כזה צריך להתאים את הסביבה לנתונים הסיעודיים.

  כחלק מהמצב הקשה אליו נקלע האדם ומשפחתו, עולים צרכים מיוחדים שיש לתת להם מענה: שימוש באביזרי עזר שיסיעו ויקלו על ניהול אורך חיים מסודר ככל שניתן, במציאות הלא קלה שנכפתה על המטופל ועל משפחתו.

  אביזרים אלו לרוב יקרים, ועלותם מהווה מעמסה כלכלית כבדה מנשוא.  "כחלק מהמצב הקשה אליו נקלע האדם ומשפחתו, עולים צרכים מיוחדים שיש לתת להם מענה: שימוש באביזרי עזר שיסיעו ויקלו על ניהול אורך חיים מסודר ככל שניתן, במציאות הלא קלה שנכפתה על המטופל ועל משפחתו"

  לכן קמו עמותות ששמו לעצמם למטרה לסייע למשפחות בהשגת אביזרים אלו.

  אחת העמותות הללו היא "יד שרה", המספקת אביזרי סיעוד ושיקום מקצועיים, אך לטווח זמן מוגבל. לצערנו הרב, ישנם מקרים שקיים צורך לציוד שיקומי לפרק זמן ארוך יותר, ולעתים באופן קבוע.
  למצבים שכאלו הקימה "יד שרה" את י.ש.מ (יד שרה מסייעת), המסייעת למשפחות שנקלו למצבים קשים במגוון מישורים: ייעוץ, הדרכה ואף רכישה.

  • מכירת מגוון מוצרים סיעודיים במחירים הזולים ביותר בשוק, וכן מוצרים המקלים על החיים של כל מיני המוגבלויות. המכירה מתבצעת בסניפים הרבים, דרך הטלפון או דרך האתר.
  • פריסת תשלומים נוחה
  • ייעוץ מקצועי במרכזי התצוגה בפריסה ארצית ובחינם.

  במידה ונקלעתם, לא עלינו, למצב שכזה, נאחל לכם "רפואה שלמה" ואל תתמהמהו. אל תחששו לבקש עזרה, ישנה יד מסייעת שתשמח לעזור לכם לעבור את הזמנים הקשים הללו ביתר קלות.

  יש לכם שאלות על אביזרי סיעוד ושיקום לבן משפחה שלכם?
  קראו על שירותי עמותת יד שרה או התקשרו למומחים של דנאל  95922*